Ten drugi

Tytuł oryginalny:
Spare
Autorzy:
Henryk
Książę Harry
Harry Windsor ...
Wydawca:
Wydawnictwo Marginesy (2023)
Autotagi:
autobiografie
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
3.9 (8 głosów)

Wyczekiwana autobiografia Harryego, księcia Sussex. Ten drugi przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, spoczęła w grobie, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię. Ten drugi, książka pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem. Książę Harry pragnie wesprzeć brytyjskie organizacje charytatywne darowizną płynącą z dochodu z publikacji książki Ten drugi. Książę Sussex przekazał 1,5 miliona dolarów Sentebale, organizacji, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla ich matek, która wspiera dzieci i młodzież w Lesotho i Botswanie zarażonych HIV/AIDS. Książę Harry przekaże również darowiznę na rzecz organizacji non-profit WellChild w wysokości 300 tysięcy funtów. WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu, stara się, by dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi otrzymywały opiekę w domu zamiast w szpitalu. Harry, książę Sussex, jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym i ambasadorem zdrowia psychicznego. Mieszka w Santa Barbara w Kalifornii z rodziną i trzema psami...(https://lenaczyta.pl/Ten-drugi-p327314)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Jestem zawiedziony przeczytana książką. Prawie 2/3 jej treści obejmuje pobyt i szkolenie w armii brytyjskiej. Tutaj nie dziwię się stronie wojskowej, że jest oburzona obnażeniem technik i form szkolenia żołnierzy. Co do życia prywatnego to przedstawił hulaszcze życie młodego człowieka w pijanstwie i narkotykach, stąd znane nam zdjęcia nagiego czy w stroju nazisty księcia. Są dwa zdania o utracie dziewictwa. Po ślubie desperacko bezskutecznie poszukuje wsparcia rodziny w ochronie przed paparazzi. O tym jak jego starszy brat Willy go pobił i z Kate stale nękał jego i jego żonę, to też fakty znane publicznie wcześniej. Jeżeli oczekujecie w tej książce jakiś nieznanych pikantnych sensacji i ciekawostek to tu ich nie znajdziecie. Nie ma tu nic nowego czego już nie znamy. Czy autor aż tak szkaluje rodzinę królewską to powiem, że aż tak nie, jak rozpisują się o tym dziennikarze i publicyści. Harry cały czas podtrzymuje w książce, że kocha brata i ojca i jest otwarty na dialog z nimi, gdyż to rodzina jego wydaliła z dworu a nie on sam odszedł. Moim zdaniem książka mało interesująca i nie wciągająca, ale dzięki Bibliotece zapoznałem się z tym hitem, na którego nie wydałbym złotówki. Jednak opinię pozostawiam innym czytelnikom, bo każdy ma inny gust i oczekiwania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Tłumaczenie:Miłosz Biedrzycki Anna Dzierzgowska Jan Dzierzgowski Mariusz Gądek Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Autorzy:Henryk Książę Harry Harry Windsor Książę Harry Henryk
Wydawca:Wydawnictwo Marginesy (2023)
ISBN:978-83-67510-65-3 978-83-67510-91-2 978-83-67510-93-6 978-83-67674-66-9 978-83-67510-65-3 978-83-67510-91-2
Autotagi:autobiografie biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana powieści proza publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 20 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo