Jak mama została Indianką

Tytuł oryginalny:
När mamma var indian
Autor:
Ulf Stark (1944-2017)
Ilustracje:
Mati Lepp
Tłumacz:
Katarzyna Skalska
Wydawca:
Wydawnictwo Zakamarki (2008-2018)
ISBN:
978-83-60963-44-9
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.3 (6 głosów)

Czy mamy potrafią bawić się w Indian? Przekonuje się o tym Ulf, kiedy pewnego dnia udaje mu się odciągnąć mamę od smażenia kotletów - czyli uwolnić z niewoli u bladych twarzy. Spędzają ze sobą niezwykły dzień. Mama zmienia się nie do poznania - przypomina sobie czasy, kiedy sama, jako mała dziewczynka, bawiła się w Indian. Ten jeden raz kotlety mogą poczekać! Pięknie ilustrowana, ciepła i mądra książka, a przy tym genialnie doprawiona specyficznym dla Ulfa Starka humorem! Historia o małym Ulfie i jego mamie pomoże rodzicom zrozumieć, jak ważne są chwile spędzone z dzieckiem, i że nawet w nawale obowiązków warto sobie czasem pozwolić na odrobinę szaleństwa! Dzieciom natomiast pozwoli spojrzeć na rodziców w zupełnie nowym świetle - bo choć trudno w to uwierzyć, rodzice też kiedyś byli mali!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • uwielbiam tę książkę, bo dziecku daje piękną historię i świetne ilustracje, a czytającemu rodzicowi sporo do myślenia: o podziale domowych obowiązków, o kobietach, mężczyznach, domu, powinnościach i radościach. Dowcipna i bezp­rete­nsjo­naln­a, ciepła i wzruszająca. • ilustracje=tekst, więc idealna od lat 3
    +4 trafna
  • Te wakacje miały być takie, jak zwykle. Mama smaży dla dziadka kotlety, tata odpoczywa na leżaku z krzyżówką... aż tu nagle do kuchni podkrada się Mała Cicha Stopa - a wtedy mama rozpuszcza włosy, maluje barwy wojenne na twarzy i powraca do swojego prawdziwego imienia - Pięknej Ryby. Ten dzień spędzą zupełnie inaczej niż zwykle, w bardzo intymny, niezapomniany sposób.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo