Miłość oraz inne dysonanse

Tytuł oryginalny:
Ljubow i drugije dissonansy
Autorzy:
Janusz Leon Wiśniewski
Irada Tofikovna Vovnenko
Tłumacz:
Katarzyna Maria Janowska ...
Wyd. w latach:
2010 - 2020
Wydane w seriach:
Znak Litera Nova
Między Słowami - Znak
Między słowami
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (4 głosy)

"Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…"

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, że zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka, ani kobieta nie były mu wierne. Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego z tych marzeń nie udało jej się zrealizować. Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

"Miłość oraz inne dysonanse" to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek – w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Czy ktoś współcześnie piękniej pisze o miłości? Czy ktoś jest lepszym znawcą kobiecej duszy? Być może... ale nikt tego nie robi tak, jak autor „Samotności w sieci” - Janusz L. Wiśniewski. Swoją najnowszą książkę, o wiele mówiącym tytule: „Miłość oraz inne dysonanse” napisał w duecie, a jakże, z kobietą – Iradą Wownenko. Ale ta powieść jest nie tylko opowieścią o miłości. Struna – krytyk muzyczny polskiego pochodzenia, mieszkający w Niemczech i Anna – Rosjanka pracująca w archiwum. Spotykają się przypadkiem. Ale czy na pewno? Oboje z przeszłością i po przejściach. Oboje z różnych krajów. Oboje tak bardzo różniący się od siebie. Miłość przeplata się tutaj z muzyką, samotność z namiętnością, tęsknota z szaleństwem, dramat z radością. „Miłość oraz inne dysonanse” to barwnie opowiedziana historia dwojga ludzi zaplątanych w meandry życia. Jak zwykle Wiśniewski daje popis swojemu literackiemu kunsztowi, ujmuje swoim stylem pisania, znajomością psychologii kobiety i niezliczonej ilości scenariuszy, jakie może napisać samo życie. Znakomita lektura na Walentynki, ale nie tylko!
    +2 trafna
  • Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg… • Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne. • Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować. • Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom. • Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. • To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Lûbov i drugie dissonansy,
Autorzy:Janusz Leon Wiśniewski Irada Tofikovna Vovnenko
Tłumaczenie:Katarzyna Maria Janowska Irada Tofikovna Vovnenko
oraz:Katarzyna Maria Janowska
Wydawcy:Legimi (2020) Virtualo (2020) Empik Go (2020) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012-2017) Znak Litera Nova (2012-2017) Wydawnictwo Znak (2010-2017) Między Słowami (2014) Znak Literanova (2012)
Serie wydawnicze:Znak Litera Nova Między Słowami - Znak Między słowami
ISBN:978-83-240-2295-3 978-83-240-2320-2 978-83-240-2564-0 978-83-240-4734-5 978-83-272-6618-7 978-83-240-2320-2 978-83-0240-2295-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 54 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo