Zielarnia pod starym dębem

Autor:
Magdalena Witkiewicz
Wydawcy:
Flow Wydawnictwo (2023)
Legimi (2023)
Pracownia dobrych myśli Magdalena Witkiewicz
Wydane w seriach:
Mała Przytulna
ISBN:
978-83-67402-57-6, 978-83-67402-61-3
978-83-67402-62-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.3 (4 głosy)

Nad urokliwą Małą Przytulną, gdzie do tej pory każdy chciałby zamieszkać, porywisty wiatr przywiał czarne chmury. Żona piekarza zupełnie niespodziewanie odeszła z tego świata, Jan, uliczny grajek, zachrypł na kilka dni i nawet Roman, największy koci podrywacz w okolicy, najprawdopodobniej zaniemógł, gdyż od pewnego czasu nie pojawił się w pobliżu żaden nowy rudy kociak. Halina, z pozoru sympatyczna, choć niezwykle zasadnicza staruszka, wiąże te przykre zdarzenia z faktem, że w domu pod starym dębem, w którym od lat prowadzono zielarnię, zagościła nowa lokatorka.

Renata stopniowo odkrywa uroki życia na wsi i sekrety przeszłości kompletnie nieznanej sobie kobiety – własnej babci. Pełen wspomnień i mnóstwa życiowych mądrości list pomoże jej zrozumieć to, z czym sobie do tej pory nie potrafiła poradzić. Że korzenie są ważne – zarówno te w przyrodzie, jak i te, z których wywodzi się człowiek – i że bliscy czasem idą inną ścieżką niż ta, którą dla nich wybierzemy.

Czy Renacie uda się przekonać do siebie sceptyczną Halinę? Co oznaczają wieczorne krzyki dochodzące znad strumyka? Jaki związek z tą całą historią mają Tomek, syn właścicielki baru, i niezwykle żarłoczna koza?

Ciepła opowieść o tym, że czasem warto się wsłuchać w siebie i uwierzyć w mądrość natury. Zwolnić i zagłębić się w przeszłości, by zacząć zauważać to, co najważniejsze – że życie jest czasem gorzkie jak piołun lub pikantne jak estragon, ale bywa też słodkie jak lukrecja.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • "Zielarnia pod starym dębem" to cudowna, życiowa, wzruszająca, niesamowita i pachnąca ziołami powieść z prze­symp­atyc­znym­i bohaterami. To powieść o nadziei, która umiera ostatnia. Tęsknocie za bliskimi, pogmatwanych relacjach rodzinnych, które czasami nie układają się po naszej myśli. Autorka uświadamia nam, że nie możemy decydować za kogoś, tym bardziej za własne dziecko, bo każdy z nas musi znaleźć swoją ścieżkę, która zaprowadzi go do miejsca, w którym będzie szczęśliwy. To wartościowa historia pełna życiowych mądrości i prawd, która z pewnością skłania do refleksji. Wspomnę jeszcze o okładce i zdobieniach w środku - są przepiękne 😍 Ja jestem książką zauroczona i gorąco polecam 🥰
  • Trochę wieje nudą... Panią Witkiewicz stać na dużo więcej.
  • Luźna kontynuacja "Perfumerii na rozstaju dróg". • Lekka, z przemyśleniami, idealna na letnie dni
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo