Co hrabia porabia?:

listy spod Góry Kościuszki

Autor:
Łukasz J. Wierzbicki
Ilustracje:
Marianna Oklejak
Wydawca:
Pogotowie Kazikowe (2023)
ISBN:
978-83-960518-8-2
Autotagi:
biografie
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru
5.0

Paweł Edmund Strzelecki, wielki podróżnik. To postać znana, aczkolwiek nieco tajemnicza. Gdzie hrabia tańczył ze starą babcią? Z kim walczył o kangurzy ogon? I właściwie dlaczego tak bardzo kochał kamienie? Jak nazwał najwyższą górę? Jakie tajemnice skrywał w plecaku? Jakie tajemnice skrywał w sercu?! Wszystkiego dowiecie się z książki przygodowej (a miejscami nawet nieco awanturniczej) zatytułowanej "Co Hrabia Porabia? (listy spod Góry Kościuszki)".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • „Co hrabia porabia?” to kolejna przygodowo-biograficzna książka Łukasza Wierzbickiego. • Tym razem autor opowiada nam historię Pawła Edmunda Strzeleckiego, polskiego geologa, o którym tak naprawdę niewielu z nas pewnie słyszało lub słyszało i niekoniecznie zapamiętało na dłużej. Nie był on co prawda żadnym hrabią, ale wywodził się z rodziny szlacheckiej. Jego historię poznajemy dzięki listom, które wysyłał ze swej wyprawy do ukochanej Aleksandry Turno, zwanej Adyną. Jest to więc również swego rodzaju powieść epistolarna. I choć szczegóły wyprawy Strzeleckiego są częściowo wyimaginowane, to fakty dotyczące zwiedzonych przez niego miejsc i poznanych postaci pozostają autentyczne. Z książki tej można dowiedzieć bardzo wielu interesujących rzeczy na temat kultury, zwyczajów i obyczajów różnych miejsc, świata zwierzą oraz roślin, ukształtowania terenu i oczywiście geologii. Wspólnie z bohaterem zwiedzamy Tahiti, Nową Zelandię, Haiti, Tasmanię no i rzecz jasna Australię, a dokładnie Nową Południową Walię. Dowiadujemy się również dlaczego najwyższa australijska góra nosi imię Tadeusza Kościuszki. • Stworzona przez Wierzbickiego opowieść jest naprawdę fascynująca, nieco tajemnicza i co ważne intrygująca. No i prezentuje nam kolejnego niesamowitego odkrywcę. Niezwykle dociekliwego, wytrwałego, serdecznego „globtrotera” – Pawła Edmunda Strzeleckiego. Polecam dużym i małym. Świetny tytuł.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo