Szczęście w cichą noc

Autor:
Anna Ficner-Ogonowska
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012-3013)
Wydaw. Znak (2013)
Wydane w seriach:
Alibi na szczęście
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.1 (15 głosów)

Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie... To wszystko znajdziecie w najnowszej książce Anny Ficner-Ogonowskiej. Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w swym rodzinnym domu. Chce, by było jak dawniej... Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań. Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, z pewnością rozgrzeje serca i sprawi, że te Święta, choć obchodzone zimą, będą ciepłe i prawdziwie wyjątkowe. Idealna książka do czytania w bożonarodzeniowy wieczór; doskonały prezent pod choinkę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Szczęście w cichą noc" autorstwa Anny Ficner- Ogonowskiej to książka opowiadająca historię Hani, oczekującej narodzin swojego Szczęścia. Główna bohaterka chce spełnić marzenie swojej nieżyjącej mamy i zorganizować rodzinną wigilię w swoim domu, tworząc tym samym tradycję. • Znajdziemy tu ciepło świąt, radość oczekiwania, atmosferę gwiazdki ale też pogodzenie z trudnościami przeszłości i prawdę, że zapomnienie bez przebaczenia nadal przynosi ból. • Książka ta będzie odpowiednia w tym świątecznym czasie, idealna na jeden-dwa wieczory.
  • Dopełnieniem trylogii okazało się małe 0,5 zatytułowane "Szczęście w cichą noc" (tą już sobie dokupiłam). Wieczór wigilijny a za oknem śnieg. W domu radosny gwar i krzątanina, pachnie piernikiem i choinką. Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w rodzinnym domu. Chce spełnić marzenie mamy. Zapowiada się wspaniały czas, pełen mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń, radosnego śmiechu i wigilijnych smaków. Zanim jednak na dobre ruszą przygotowania do wigilii, Hania musi jeszcze z kimś porozmawiać, by ostatecznie pogodzić się z przeszłością...". • Dla mnie historia autorstwa Anny Ficner - Ogonowskiej spadła na mnie niespodziewanie i zupełnie mnie wciągnęła. Zarwałam kilka nocek przy lekturze, wylałam sporo łez i zniszczyłam kilka chusteczek. Ale też wzbudziła we mnie nadzieję, na to że naprawdę szczęście przychodzi do każdego tyle tylko, że nie kiedy my chcemy ale kiedy ono samo chce przyjść :) • Opowieść mocno wizualizuje się podczas czytania, dzięki wiernym opisom. Czuć zapach morza, ciasta, konfitur. Niezwykle ciepła i domowa książka, w sam raz na deszczowe dni i coraz dłuższe wieczoory aż do wigilii. • [Link]
  • Świetna książka którą szczególnie warto przeczytać przed świętami Bożego Narodzenia.
  • Autorka przypomina o co tak naprawdę chodzi w spotkaniach rodzinnych przy wigilijnym stole. Opisane tradycje świąteczne pomagają lepiej poczuć magię świąt .
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
izabelasliwinska
Opis
Autor:Anna Ficner-Ogonowska
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012-3013) Wydaw. Znak (2013)
Serie wydawnicze:Alibi na szczęście
ISBN:978-83-240-2034-8 978-83-240-2247-2 978-83-240-2793-4 978832402793 83-240-2793-4 978-83-2793-4 978-83-240-2739-4 978-87-240-2219-9 978-83-240-2793-44
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo