Gdybym tylko...:

jak uwolnić się od żalu, rozpamiętywania i poczucia winy

Tytuł oryginalny:
If Only
finding freedom from regret,
Autor:
Robert L. Leahy
Tłumacz:
Katarzyna Sawczyńska
Wydawcy:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2023)
Legimi (2023)
Uniwersytet Jagielloński - Wydawnictwo
Wydane w seriach:
Psyche/Soma
ISBN:
978-83-233-5288-4, 978-83-233-7488-6
Autotagi:
druk
książki
poradniki

Przestań roztrząsać, co by było gdyby, i zacznij cieszyć się życiem Mogłem wybrać lepiej… Trzeba było… Powinnam była przewidzieć… Zastanawiasz się, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś w kluczowym momencie podjął inną decyzję? A może uważasz, że zmarnowałaś swoją jedyną szansę? Żal towarzyszy każdemu z nas, bywa paraliżujący, może stanowić źródło wstydu i rozczarowania, ale też okazać się potężnym narzędziem zmiany. Gdybym tylko… pokazuje nam, jak go wykorzystać, by poprawić jakość życia. Robert L. Leahy, jeden z najbardziej cenionych terapeutów poznawczo-behawioralnych, wyjaśnia, czym jest żal, w jaki sposób powstaje, a także nakreśla jego związek z ocenianiem ryzyka i naszym stylem podejmowania decyzji. Opisuje najczęstsze emocje towarzyszące nadmiernemu rozpamiętywaniu i jego wpływ na poczucie własnej wartości, lęki społeczne, depresję czy prokrastynację. Zaprezentowane w poradniku nowoczesne narzędzia terapii CBT pomogą podejmować decyzje z większą pewnością siebie, wyciągać wnioski z dotychczasowych działań i radzić sobie z ich nieprzewidzianymi konsekwencjami. Poradnik ten będzie cennym narzędziem dla terapeutów. Skorzysta też z niego każdy, kto zmaga się z brakiem akceptacji podejmowanych decyzji i ma trudności z dokonywaniem wyborów.Dzięki tej książce
  • nauczysz się podejmować decyzje bez rozpamiętywania i wyrzutów sumienia
  • zaczniesz radzić sobie z żalem, którego nie da się uniknąć
  • przede wszystkim dowiesz się, jak sprawić, by żal był produktywny
Żal zwykle dotyczy naszych decyzji, które oceniamy negatywnie i których nie możemy już zmienić. Nie jest to przyjemne uczucie, ale jak każda emocja stanowi źródło ważnych informacji o nas i o tym, co dla nas ważne. Robert L. Leahy w przystępny sposób wyjaśnia psychologiczne mechanizmy związane z przeżywaniem żalu. Proponuje też praktyczne ćwiczenia, które pomagają żyć tak, by żałować jak najmniej, a odczuwając żal – dobrze z niego korzystać. dr n. społ. Karolina Staniaszek, psycholożka, psychoterapeutka, superwizorka, wiceprzewodnicząca PTTPBNasza kultura każe podziwiać tych, którzy niczego nie żałują. Nie da się jednak wyciągać wniosków, unikając konfrontacji z popełnionymi błędami. Ta mądra i dobrze napisana książka pomoże ci spojrzeć w przyszłość bez wikłania się w myśli typu: mogłem…, trzeba było…, powinnam była…Steven C. Hayes, PhD, współautor książki Terapia akceptacji i zaangażowania (WUJ, 2013)Słynny psycholog Robert L. Leahy odkrywa tajemnice jednej z najpowszechniejszych i zarazem najmniej zrozumiałych emocji. Ta niezwykle nowatorska, a jednocześnie przystępna książka jest pełna przykładów oraz praktycznych wskazówek, dzięki którym żal przestanie cię paraliżować, a zacznie pobudzać do działania.David A. Clark, PhD, współautor książki Zaburzenia lękowe (WUJ, 2018)
Robert L. Leahy, PhD – profesor psychologii klinicznej w Weill Cornell Medical College i dyrektor American Institute for Cognitive Therapy w Nowym Jorku. Jest cenionym autorem kilkudziesięciu publikacji adresowanych zarówno do specjalistów w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii, jak również do szerokiego grona czytelników. W Polsce ukazały się miedzy innymi Techniki terapii poznawczej. Poradnik praktyka (WUJ, 2018) oraz Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie (WUJ, 2014). Jest laureatem prestiżowej nagrody im. Aarona T. Becka. Jego książki przetłumaczono na 21 języków.
(...)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo