Przestępstwo faworyzowania wierzycieli:

analiza teoretyczna i dogmatyczna

Autor:
Łukasz Duśko
Wydawcy:
Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja (2025)
IBUK Libra (2025)
Legimi (2025)
ISBN:
978-83-969795-8-2, 978-83-969795-9-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje fachowe
publikacje naukowe

Książka stanowi pierwsze monograficzne opracowanie przestępstwa faworyzowania wierzycieli, uwzględniające standardy postępowania dłużnika na tzw. przedpolu upadłości w zakresie spłaty lub zabezpieczania wierzycieli. Autor analizuje ratio legis przestępstwa faworyzowania wierzycieli z art. 302 § 1 k.k., relację przepisu do innych form ochrony interesów majątkowych wierzycieli, przedstawia przesłanki odpowiedzialności karnej za zachowania polegające na spłacie lub zabezpieczeniu tylko niektórych wierzycieli, ze szkodą dla pozostałych.

Bogaty wykaz orzecznictwa i kompleksowe odesłania do literatury sprawiają, że czytelnik zainteresowany tytułowym zagadnieniem w zasadzie nie musi sięgać do innych opracowań.

Książka zawiera liczne przykłady - opisy konkretnych sytuacji, które ilustrują skomplikowane zagadnienia prawna.

Monografia zainteresuje adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, komorników, syndyków, doradców restrukturyzacyjnych, nadzorców sądowych. Okaże się przydatną lekturą dla przedsiębiorców każdej branży wskazując, w jaki sposób oraz w jakiej kolejności spłacać wierzycieli w sytuacji, gdy stan majątkowy dłużnika nie pozwala na zaspokojenie wszystkich wierzycieli.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo