Drugi przekręt Natalii

Autor:
Olga Rudnicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2013)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2013)
Prószyński Media (2012-2013)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Siostry Sucharskie
Autotagi:
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (20 głosów)

Co nowego u sióstr Sucharskich? Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym! W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie... Wciąga, intryguje, bawi i pozostawia niedosyt. Bo kto raz przestąpił próg domu w Mechlinie, nigdy nie będzie chciał go opuścić!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Dalszy ciąg losów sióstr Sucharskich z powieści "Natalii 5". Nowa, tym razem błyszcząca tajemnica i świeże znajomości bohaterek wśród służb powodują coraz większy tłok w ich wspólnym domu w Mechlinie. • Mam do twórczości Olgi Rudnickiej stosunek ambiwalentny z powodu niemal slapstikowej formy opowieści. Pierwszy tom historii, opisany w "Natalii 5" przyciągał zabawnym pomysłem na główny wątek. W "Drugim przekręcie Natalii" też jest nieźle pod tym względem. Jednak sam sposób pisania irytuje, bo momentami wpędza bohaterów w rolę biegających bez ładu kukiełek z komedii romantycznej. Przez jakąś (dłuższą) chwilę poobserwuję twórczość Olgi Rudnickiej z pewnej odległości :)
  • Świetna dawka humoru w wykonaniu sióstr Sucharskich po raz drugi! Teraz to jest już rodzina pełną parą. Dziewczyny wskoczyłyby za sobą w ogień. Dalej wpadają w tarapaty, kłamią, zatajają prawdę, kombinują... i idzie im to co raz lepiej! ;) Dużo lepiej radzą sobie też panowie - przynajmniej Adrian, który całkiem dobrze zaczyna robić sobie z tym zwariowanym babińcem! • Do grona Sucharskich został włączony Janusz Zawada - były wspólnik ojca, który dla dzieci stał się niczym dziadek. Natalie regularnie odwiedzają starszego pana, zapraszają go do siebie na święta i martwią się, gdy ten nie odbiera telefonu... I wszystko od takiego nieodebranego telefonu się zaczyna. Gdy Natalie jadą zobaczyć czy pan Janusz przypadkiem nie zasłabł, okazuje się, że w jego mieszkaniu zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a pan Janusz znika bez śladu. To co dzieje się potem, przekracza wszelkie granice! • Dawno tak dobrze nie bawiłam się przy czytaniu książki. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi wątek kryminalny. Niesamowity klimat, mocne osobowości i z pozoru niewinne, ale zawsze lojalne dzieci, które wiedzą więcej niż się wszystkim wydaje! Seria o Nataliach trafia na moją półkę "ulubionych" :)
  • Dalsze przygody, losy pięciu zwariowanych sióstr Sucharskich. Komu jak komu, ale tylko im może się coś takiego przedarzyć! Tajemnicza śmierć, diamenty niewiadomego pochodzenia i intrygi :) a do tego wścipskie dzieciaki. Zaskakujące zakończenie i mnóstwo zabawnych sytuacji. Czytajcie, bo warto.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Olga Rudnicka
Lektor:Elżbieta Kijowska
Wydawcy:Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2013) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2013) Prószyński Media (2012-2013)
Serie wydawnicze:Duże Litery Siostry Sucharskie
ISBN:978-83-7839-410-5 978-83-8069-637-2 83-7839-410-5 978-83-8839-410-9 978-83-78739-410-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo