Chmurdalia

Autor:
Joanna Bator
Wydawcy:
W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2013)
Wydawnictwo W. A. B (2010-2013)
Grupa Wydawnicza Foksal
Wydawnictwo WAB
Wydane w seriach:
Archipelagi
ISBN:
978-83-280-0804-5, 978-83-7414-737-8
978-83-7747-619-2, 978-83-7414-619-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
4.2 (12 głosów)

"Chmurdalia", powieść Joanny Bator, to kontynuacja znakomitej "Piaskowej Góry", jednej z najciekawszych książek polskich ostatnich lat. Po nieudanej ucieczce z Wałbrzycha, zakończonej wypadkiem samochodowym, dziewiętnastoletnia Dominika Chmura budzi się w monachijskim szpitalu. Miesiące rehabilitacji przywracają jej zdrowie, ale nie spokój ducha. Zamiast wrócić do bloku na Piaskowej Górze, rusza w podróż, co kilka miesięcy zmieniając pracę i miejsce zamieszkania - Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Anglia. Coraz bardziej oddala się od domu i przybliża do Chmurdalii, krainy, w której spełnia się marzenie o idealnej wspólnocie. Losy Dominiki przeplatają się w powieści z losami całej galerii postaci, głównie kobiecych, jak choćby czarnoskóra Sara Jackson, potomkini tzw. Hotentockiej Wenus, pokazywanej w gabinetach osobliwości w XIX wieku w Londynie i Paryżu. Bogactwo wątków Chmurdalii jest imponujące, jednak historie bohaterów łączą się ze sobą za sprawą przedmiotu przechodzącego z rąk do rąk - autentycznego nocnika Napoleona. Bator łączy żywioł opowieści z wyrazistym poglądem na sprawy, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. Relacje erotyczne, macierzyńskie i siostrzane przyjmują w Chmurdalii nową postać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Bardzo dobra polska powieść. Historia, teraźniejszość, ludzkie natury i przywary mieszają się tworząc opowieść, którą czyta się jednym tchem. Nie można się oderwać.
  • Niesamowita! Niezwykła i cudowna! Magiczna, wzruszająca i jedyna w swoim rodzaju! Przebywanie z tą książką to jedna, wielka przyjemność! Nawet nie próbuję więcej pisać, "Chmurdalię" trzeba po prostu przeczytać!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo