Trochę większy poniedziałek

Autor:
Katarzyna Grochola
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2003-2019)
NASBI (2014)
Wydaw. Literackie (2013)
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
3.8 (13 głosów)

Ma na imię Kasia walczy z nieustannym pośpiechem, nową dietą, nadmiarem pracy, brakiem pieniędzy i niesfornym psem. Dręczą ją problemy natury uczuciowej i te mniejsze, jak cieknący kran czy rozbita doniczka.

 • Codziennie uczy się, jak mądrze rezygnować ze złudzeń.
 • Wie, że nie każdy ropuch jest księciem, a nie każde rozstanie końcem świata.
 • Wierzy w miłość i marzenia.
 • Jest przekonana, że cuda zdarzają się na każdym kroku.
 • Zna swoje wady i potrafi się z nich śmiać.
 • Najpiękniejsze są dla niej kobiety szczęśliwe.
 • Uważa na to, co mówi gdyż słowa mają moc.
 • Wie, że nieważne gdzie spędzamy czas, lecz ważne: jak.

A każdy jej kolejny poniedziałek jest trochę większy, lepszy i piękniejszy.

Uwielbiana przez miliony czytelników Katarzyna Grochola zaprasza do zwykłej niezwykłej codzienności. W której zdarzają się niespodzianki i przygody, płyną łzy radości, smutku lub złości, są przyjaciele i przypadkowo spotkani ludzie, potrafiący zainspirować w najmniej oczekiwanym momencie, dodać siły i otuchy.

Autorka z typową dla siebie niezłomną pogodą ducha i mądrością opowiada o najdziwniejszych i najtrudniejszych sytuacjach.

Tam, gdzieś na świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej cię szanują, można znajdziesz pracę i jeszcze wystarczy ci na życie i na mieszkanie i na samochód. Może twoje rodzinie tutaj będzie lepiej, bo jej pomożesz, Ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje cos, czego nie wybrałaś. I może cie to trzymać do końca życia w okowach takiego co by było gdyby. Niech cię to nie truje.

Powodzenia, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz.

(fragment)

Katarzyna Grochola najpopularniejsza polska, współczesna pisarka. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller EMPIK-u w kategorii literatura polska.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
 • "Trochę większy poniedziałek" to bardzo miły powrót do "Nigdy w życiu". Przeczytany błyskawicznie, zresztą tak jak reszta książek Grocholi. Tym razem mamy do czynienia ze zbiorem starych felietonów, które pomimo upływu czasu wcale nie straciły na swojej świeżości. Książka nastraja optymistycznie i myślę, że przyda się na długie jesienne wieczory. :)
  +2 trafna
 • Czyta się z dużą przyjemnością.
 • Katarzyna Grochola - najp­opul­arni­ejsz­a polska pisarka. Nigdy dotąd, poza ekranizacjami jej powieści, nie spotkałam się z jej twórczością. Przyszedł czas, żeby to zmienić. Niestety pierwsze spotkanie mnie troszkę zawiodło. • Przez pierwszych kilkadziesiąt stron się męczyłam. Po uwielbianych przeze mnie kryminałach chciałam przeczytać coś lekkiego i przyjemnego. Taka miała być ta książka, a zwyczajnie się męczyłam. Momentami mnie wręcz usypiała. Takie opowiadania o wszystkim i o niczym jednocześnie. Później, trafiłam na kilka wartościowych felietonów, z których ta książka się składa - skłaniających do refleksji, ukazujących, że należy doceniać to co się ma i dbać o to. • Całościowo książkę oceniam jako przeciętną. Niektóre opowiadania są naprawdę godne uwagi, ale nie jest to pozycja jaką bym z czystym sumieniem komuś polecała.
 • Książka napisana dowcipnie i bardzo przystępnie. Na pewno warta przeczytania.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
olka
Opis
Autor:Katarzyna Grochola
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2003-2019) NASBI (2014) Wydaw. Literackie (2013)
ISBN:978-83-08-05171-9 978-83-08-05172-6 978-83-080-5661-5 978830851726 83-08-05172-6 978-83-05171-9 978-83-05172-6 978-83-08-05171-99 978-83-08-05172-66
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 27 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo