Lato w Jagódce

Autor:
Katarzyna Michalak ...
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017)
Wydawnictwo Literackie (2011-2016)
WYDAWNICTWO ALBATROS (2010)
Wydane w seriach:
Seria owocowa
Książki Pełne Emocji
Rok w Poziomce
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (19 głosów)

O czym marzy Kopciuszek o imieniu Gabrysia? O księciu na białym koniu? Niee, chociaż… O pałacu wprost z marzeń? Jeżeli już, to nie dla siebie. Może o tym, żeby być piękną i bogatą? Też nie. Gabrysia marzy, by być zwyczajna. Taka jak inni. Gabrysia jest szczęśliwa, Malina bogata, Oliwier piękny, Paweł mądry, Alek dobry, a książę, jak to książę: i taki, i taki- oto bohaterowie „Lata w Jagódce” zwariowanej, miejscami pełnej humoru a czasem wzruszającej baśni o współczesnym Kopciuszku. Splot nieprawdopodobnych wydarzeń spełnia jej marzenie, jednak po drodze… po drodze będzie zaklinała konie, pozna prawdziwego księcia, wystartuje w konkursie „Z Bestii w Piękność”, spotka miłość swego życia (a nawet dwie, zaś na koniec spełni marzenie tych, których kocha, bo tego pragnie Kopciszek-Gabrysia: uśmiechu na twarzach najbliższych [matras.pl].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Bardzo lubię książki p. Michalak, tę również polecam.
  • Chyba nie mamy się co oszukiwać, książki Michalak według mnie nie są wybitnym dziełem literackim. To lekkie książki, które mi osobiście przypominają odrobinę Harlequiny. Niektóre wydarzenia w "Wakacjach w Jagódce" bardzo mało realistyczne, jednak jeśli chcemy czasami tylko "odpocząć" przy lekkiej książce to te nadadzą się świetnie.
  • Kolejna świetna powieść Katarzyny Michalak, która potrafi wyczarować bajeczne postaci z bajecznymi przygodami. Przeplatane historie bohaterów, których łączy więcej, niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka. • Wszystko zaczyna się, od wydawałoby się, lichego losu małej istotki podrzuconej pod drzwi obcej kobiety. Jednakże z biegiem lat, Gabrysia, otoczona miłością i czułością swojej przybranej cioci, odmienia życie swoje oraz ludzi ją otaczających. Pomimo swojej niep­ełno­spra­wnoś­ci, odnajduje pracę swoich marzeń, podejmuje wyzwanie, które życie jej rzuciło. • Jest to wspaniała historia dzielnej, młodej kobiety, która nie boi się życia. Zawsze z głową podniesioną do góry brnie przed siebie. Swoją osobowością i czułym sercem, nawiązuje cenne relacje, spośród których wyłonią się przyjaźń i miłość. • Śladem innych powieści i ta kończy się szczęśliwie. Pomimo niektórych, wręcz wydawałoby się odrealnionych wątków, książka porywa i czyta się ją jednym tchem. Zostają poruszone, jak zwykle, istotne problemy - niep­ełno­spra­wnoś­ć, relacje rodzinne, międzyludzkie. W jednej chwili wyciskacz łez, w drugiej świetna dawka humoru. Oczywiście, dla wszystkich fanów Katarzyny Michalak, pozycja obowiązkowa, nuda nie grozi.
  • "O czym marzy Kopciuszek o imieniu Gabrysia? O księciu na białym koniu? Niee, chociaż… O pałacu wprost z marzeń? Jeżeli już, to nie dla siebie. Może o tym, żeby być piękną i bogatą? Też nie. Gabrysia marzy, by być zwyczajna. Taka jak inni. Gabrysia jest szczęśliwa, Malina bogata, Oliwier piękny, Paweł mądry, Alek dobry, a książę, jak to książę: i taki, i taki- oto bohaterowie „Lata w Jagódce” zwariowanej, miejscami pełnej humoru, a czasem wzruszającej baśni o współczesnym Kopciuszku. Splot nieprawdopodobnych wydarzeń spełnia jej marzenie, jednak po drodze… po drodze będzie zaklinała konie, pozna prawdziwego księcia, wystartuje w konkursie „Z Bestii w Piękność”, spotka miłość swego życia (a nawet dwie, zaś na koniec spełni marzenie tych, których kocha, bo tego pragnie Kopciszek-Gabrysia: uśmiechu na twarzach najbliższych. Myślę, że będziecie się bawić przy lekturze tej baśni tak dobrze, jak ja się bawiłam pisząc ją, a „sleep in the room” z sokołem księcia of Maroko stanie się tak kultowe, jak „Jaga nie umieraj”. Oddaję do Waszych rąk moją ulubioną powieść. Powieść, która „sama się pisała”, ja byłam dodatkiem klawiaturowym Książka może się wydawać lekka, łatwa i przyjemna, jednak te z Was, które umieją czytać między wierszami, znajdą w niej gorzkie prawdy i takież życie, jednak – jak przystało na moją powieść – kończy się dobrze!" • Katarzyna Michalak • Kolejna z owocowej serii powieść Pani Katarzyny Michalak zasługuje na "namiętne" oddanie się tej jakże ciekawej i urzekającej historii dziewczyny,której największym marzeniem była zwyczajność. "Lato w jagódce" to współczesna baśń, w której zwycięża miłość i dobroć.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Katarzyna Michalak Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017) Wydawnictwo Literackie (2011-2016) WYDAWNICTWO ALBATROS (2010)
Serie wydawnicze:Seria owocowa Książki Pełne Emocji Rok w Poziomce
ISBN:978-83-08-04616-6 978-83-08-04662-3 978-83-08-05415-4 978-83-08-05552-6 978-83-08-05563-2 978-83-08-04662-3 83-08-04616-6 978-08-04662-3
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo