Pisane szkarłatem

Tytuł oryginalny:
Written in red
Autor:
Anne Bishop
Tłumacz:
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Initium (2013-2020)
Legimi (2013)
Wydane w seriach:
Inni
Others
ISBN:
978-83-62577-36-1, 978-83-62577-37-8
978-83-66328-30-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.6 (5 głosów)

Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych.Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Ameryka rządzona przez rdzennych mieszkańców i nazwy plemion Wron, Jastrzębi i Wilków nie są tu przypadkowe. Zmie­nnok­szta­łtni­ to tylko część dzieci ziemi. Żyją w zgodzie z naturą i w przyjaźni z Żywiołami. Ludzie są tu tylko uciążliwym sąsiadem, równowaga jest bardzo chwiejna. Gdy ludzka kobieta, wieszczka krwi, zostaje łączniczką miedzy ludźmi i Innymi wszystko zaczyna się jeszcze bardziej chwiać. Szybka akcja, ciekawa sceneria, dobre dialogi. Polecam.
    +2 wyrafinowana
  • Wciąż trzyma w napięciu, bardzo lekka do czytania, człowiek żałuje, że musi iść spać.
  • W końcu Bishop, która pisze jak Bishop. Sporo humoru, zwłaszcza czarnego. A co do tych "niepotrzebnych ludzi" to nie do końca tak. Są w końcu świetnym pożywieniem ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo