Kilka dni z życia Alice

Tytuł oryginalny:
What Alice forgot
Autor:
Liane Moriarty ...
Tłumacz:
Anna Maria Nowak
Wyd. w latach:
2010 - 2023
Wydane w seriach:
Duże Litery
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (11 głosów)

Gdy Alice Love odzyskuje przytomność po wypadku, jej pierwsza myśl to: „Czy nic się nie stało dziecku?” Wydaje się jej, że ma 29 lat, niedawno wzięła ślub z mężczyzną, którego kocha do szaleństwa, i jest z nim w ciąży. Kompletnie nie pamięta ostatniej dekady swojego życia: w rzeczywistości dobiega czterdziestki, jest matką trójki dzieci i właśnie się rozwodzi. Co gorsza, zupełnie nie rozumie (ani nawet nie lubi) osoby, którą się stała. Nie pamięta, jak z beztroskiej i trochę nieśmiałej dziewczyny stała się dziarską panią domu otoczoną wianuszkiem irytujących koleżanek. Nie wie, czemu jej ukochana siostra już z nią nie rozmawia, a własny mąż jej nienawidzi. Nie ma też pojęcia, kim jest tajemnicza Gina, o której wszyscy boją się wspomnieć… Czy to przez nią rozpadło się małżeństwo Love’ów? Dlaczego Alice odczuwa niepokój z powodu kobiety, której nawet nie pamięta? Czy w końcu odzyska wspomnienia i zrozumie nową siebie? I czy odzyska... miłość?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • świetna książka, świetna autorka, fabuła wciąga. dużo ciekawych refleksji
  • Wspaniała książka. Pochłonęłam na raz. Daje do myślenia, nie można o niej zapomnieć. Przy tym bardzo życiowa i cudownie optymistyczna mimo że przez większość akcji sytuacja głównej bohaterki wydaje się dramatycznie beznadziejna. Naprawdę warto przeczytać.
  • Fabułę powieści lepiej wyjaśnia oryginalny tytuł, który w tłumaczeniu brzmi :"O CZYM ZAPOMNIAŁA ALICJA ? • Bo główna bohaterka , po wypadku na siłowni, zapomniała 10 lat ze swego życia. Zastanawia się też - kim jest Gina, którą tak często wspomina jej rodzina. • POLECAM tę powieść, w której autorka ukazuje świat wewnętrzny Alice, powieść ciekawą, emocjonalną i refleksyjną, ukazującą wartości, które są w życiu najważniejsze, jak rodzina, przyjaźń i miłość.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Liane Moriarty Liane Moriaty
Tłumacz:Anna Maria Nowak
Wydawcy:Znak Litera Nova (2023) NASBI (2018) Legimi (2018) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2011-2018) Prószyński Media (2010-2018) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Serie wydawnicze:Duże Litery
ISBN:978-83-240-9595-7 978-83-7648-711-3 978-83-8123-238-8 978-83-8123-680-5 978-83-8123-697-3 83-7648-711-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo