Nadzieja

Autor:
Katarzyna Michalak
Wyd. w latach:
2012 - 2023
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (27 głosów)

Nadzieja jest jak pierwszy powiew wiosny: serce jeszcze zmrożone, ale w duszy już kiełkuje jasny promień... Mała, samotna dziewczynka, i półdziki chłopiec, odrzucony przez rówieśników: tych dwoje odnajduje się w mrocznym świecie, gdzie dorośli, zamiast kochać - ranią. Dzieci mają tylko siebie, ale los nie jest łaskawy i rozdziela je na długie lata. Nadzieja to powrót do domu, uśmiech po nocy pełnej łez, wiara w to, że jest gdzieś świat, w którym przyjaźń jest przyjaźnią, a kochanie, kochaniem... Wzgardzona piękność, Liliana i Aleksiej, który z dzikiego dziecka wyrósł na mądrego, szlachetnego mężczyznę, ponownie się spotykają. Uczucia, jakie ich łączą, są silniejsze od przeznaczenia. Ona potrafi go tylko ranić, on nie umie o niej zapomnieć. Ona, Lilith, jest jak ogień, on - jak ćma. Miłość staje się obsesją, przeznaczenie zmienia się w fatum, a Liliana i Aleksiej nie potrafią, a może nie chcą się temu przeciwstawić. Pozostaje tylko nadzieja... Katarzyna Michalak oddaje do naszych rąk poruszającą opowieść o samotności, której doświadcza niejedna z nas, o miłości, która przezwycięża wszystko, i nienawiści, która wszystko potrafi zniszczyć.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Super ksiązka
  • Książka bardzo słaba. Sposób pisania bardzo toporny i bez polotu, ale najgorszym elementem jest fabuła, która jest tak nierealistyczna, że aż strach.
  • Na wstępie tej historii poznamy młodą kobietą, która wyrzuca do rzeki karty kredytowe, telefon i laptopa i jedynym jej marzeniem jest niespostrzeżenie udać się do tajemniczej, tytułowej Nadziei. Z biegiem historii poznajemy jej losy od dzieciństwa przez okres dorastania aż po dorosłość. To historia życia Liliany - wychowuje ją nadużywający alkoholu ojciec, który na dodatek obwinia ją o śmierć matki oraz macocha. Jedynym przyjacielem Lili jest Aleksander - sierota, którego wychowuje ciotka Anastazja. To do niej należy rodzinny domek Nadzieja. • Losy tej dwójki to się łączą, to rozchodzą, ich miłość ma charakter destrukcyjny, wiele razy przysparza im cierpień i upokorzeń. Ich charakter to walka żywiołów, są jak ogień i woda, ale coś ich do siebie ciągnie. • Czy i tym razem miłość wszystko zwycięży, czy bohaterom uda się pokonać przepaść między dwoma tak odległymi od siebie światami? Czy Lili uwierzy, że nie należy zamykać się w sobie jak w skorupie? Czy rzeczywiście nadzieja umiera ostatnia? • To moje kolejne spotkanie z autorką, jednak ta pozycja mnie nie zachwyciła. Dla mnie zbyt wiele problemów spotyka główną bohaterkę, samo zakończenie jest zbyt przerysowane. O ile po kolejnych pozycjach z wielką chęcią sięgałam po kolejną, tak ta mnie zmęczyła. Ale oceńcie sami. Dla mnie niestety najsłabsza z dotychczasowych.
  • Wspaniała! Polecona przez koleżankę, przeczytana jednym tchem. Każda kolejna strona to nowe, zaskakujące wydarzenia- do końca budzi napięcie. Zarówno dla tych, którzy pragną miłosnych historii, jak i dla miłośników budzących dreszczyk emocji. • Ta pozycja spowodowała, że zaczęłam sięgać po kolejne książki autorki Katarzyny Michalak... • Zdecydowanie polecam!
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
brzezinskaklaudia
Opis
Autor:Katarzyna Michalak
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013-2023) Wydawnictwo Mazowieckie Katarzyna Lesiecka (2019) Abedik (2019) IBUK Libra (2019) Katarzyna Michalak (2019) Wydawnictwo WM (2019) Wydawnictwo Termedia (2012-2016) Wydawnictwo Literackie (2015) Legimi (2012)
Serie wydawnicze:Seria z czarnym kotem Książki pełne emocji Z życia wzięte Seria z życia wzięta Sklepik z Niespodzianką Z życia wzięte /Katarzyna Michalak Seria z Czarnym Kotem - Termedia
ISBN:978-83-08-05552-6 978-83-08-05559-5 978-83-240-2402-5 978-83-240-9367-0 978-83-62138-84-5 978-83-951992-5-7 83-62138-84-5 978-08-05552-6 978-83-062138-84-5
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 35 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo