Wałkowanie Ameryki

Autor:
Marek Wałkuski
Lektor:
Mirosław Utta ...
Wyd. w latach:
2007 - 2023
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Editio
Editio - Helion
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
3.8 (10 głosów)

Ameryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego Radia

Światowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?

Oddajemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej "Trójki" i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie. W charakterystyczny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

Zamiast łatwego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze ciekawie, ale nie ogranicza się do samych ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu "mędrców" schyłek Ameryki.

Zatem... jak to robią w USA?

 • Przeciętny Smith
 • Patriotyzm
 • Po co im broń
 • Język amerykański
 • Światowe mocarstwo
 • Amerykańska wolność
 • Muzyka country
 • Samochody i kierowcy
 • Tygiel etniczny
 • Napięcia rasowe
 • Religia
 • Charakter narodowy
 • Ameryka a sprawa Polska

Posłuchajcie audiobooka:


Patroni wydania:

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
 • Niedługo wakacje. Tym, którzy wybierają się za "Wielką Wodę", polecam książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej "Trójki" i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie, pt. Wałkowanie Ameryki. Napisana w przystępny i ciekawy sposób, nie tylko dla tych, którzy szczególnie interesują się Ameryką, ale dla wszystkich. Jaka jest Ameryka? – Kolos, który chyli się ku upadkowi, raj dla imigrantów, czy fanatyków religijnych. Na te i na wiele innych pytań odpowiada w swojej książce. Czyni to przy tym w sposób dla siebie bardzo char­akte­ryst­yczn­y (inteligentny, lekko złośliwy, ironiczny). Jest to doskonała, wartościowa i niezmiernie ciekawa pozycja. Gorąco zachęcam do lektury.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marek Wałkuski
Lektorzy:Mirosław Utta Marcin Fugiel
Wydawcy:Legimi (2023) Editio (2013-2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2016) NASBI (2013) ebookpoint BIBLIO (2013) Wydawnictwo Helion (2012)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Editio Editio - Helion
ISBN:978-83-246-3594-8 978-83-246-6389-7 978-83-246-6473-3 978-83-246-6474-0 978-83-283-5649-8 83-246-6389-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki eseje książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna MP3 nagrania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 31 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo