14.11.2017Spotkanie literacko - podróżnicze.

14 listopad minął w naszej bibliotece pod znakiem podróży:)😊
Główną siedzibę w Lipowej oraz filię naszej biblioteki w Twardorzeczce odwiedził Piotr Kowalczyk - geograf, geolog, podróżnik, który zajmuje się także fotografią.
O godzinie 9:00 uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Twardorzeczce uczestniczyli w spotkaniu "Indie - egzotyczny kraj kontrastów". Indie to wielki kraj, jeszcze większych kontrastów, na który składa się ponad miliard ludzi, miejsc i tradycji, od Himalajów, przez pustynię, do tropikalnej dżungli. Prelekcja składała się ze zdjęć z podróży do "innego świata".
W kolejnym spotkaniu, tym razem w siedzibie głównej biblioteki, uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słotwinie. Spotkanie to obok ciekawostek z podróży wzbogacone zostało o informacje literackie. Tematem było bowiem "W pustyni i w puszczy - śladami Stasia i Nel". Pan Piotr przeprowadził dzieci po miejscach, którymi podążali główni bohaterowie powieści Sienkiewicza. Była to bowiem relacja z jego wyprawy inspirowanej powieścią - zdjęcia pochodziły z Egiptu, Sudanu, Etiopii i Kenii.
Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za przyjazd do Gminy Lipowa, nauczycielom za pomoc w organizacji spotkań oraz dzieciom i młodzieży za zainteresowanie przygotowanymi tematami:)😊
zdjęcie 4.jpg
zdjęcie 1.jpg