Rodzaj wydarzenia

2017-11-26
16.11.2017Salon Poezji Jarosława Marka Rymkiewicza
Tarnów MBP

Kolejne niedzielne spotkanie w Salonie Poezji poświęcone będzie twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza (ur. 1935 r.), cenionego dramaturga i poety, laureata wielu nagród literackich m.in: Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1967), Nagrody Literackiej im. Zygmunta Hertza paryskiej "Kultury" (1986) oraz Nagrody Literackiej Nike (2003).

Wiersze usłyszymy w interpretacji aktorów tarnowskiej sceny: Matyldy Baczyńskiej, Jolanty Januszówny i Ireneusza Pastuszaka.
Atrakcyjnym dopełnieniem poetyckich strof staną się utwory z pogranicza klasyki i jazzu w wykonaniu kwartetu "Claude Bolling' s Project" w składzie: Helena Lis (flet), Waldemar Różański (piano), Mikołaj Sikora (kontrabas), Rafał Pawlak (perkusja).
Komentarz literacki na temat twórczości J. M. Rymkiewicza wygłosi Sylwia Smoleń.
Zapraszamy! Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rymkiewicz_zaproszenie www.jpg Rymkiewicz_zaproszenie www