Biblioteka Kraków - Filia nr 21 (czytelnia)
Królewska 59
2017-11-21
17.11.2017Gałczyński - będzie ciekawie
Biblioteka Kraków

Zapraszamy na wykład o życiu i twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Prof. dr hab. Adam Kulawik opowiadał będzie o życiu i twórczości, związanego w latach powojennych z Krakowem, znanego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Adam Kulawik, absolwent polonistyki na UJ, założyciel Katedry Teorii Literatury na WSP w Rzeszowie, nauczyciel na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, teoretyk literatury, lite­ratu­rozn­awca­, autor wielu prac teoretyczno-literackich i podręczników akademickich z dziedziny poetyki. Dwa razy nagrodzony został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca, w 2006 r., za książkę Dzieło i życie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego napisaną wspólnie z Jerzym Ossowskim, a w 2015 r. za książkę "Poezja to jest złoty szerszeń. Rzecz o poematach K.I. Gałczyńskiego".

🕡 Czytelnia naukowa Filii 21 / ul. Królewska 59 / godz. 18.00.

📚 Zachęcamy do lektury

galczynski.jpg