18.11.2013Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim uhonorowany tytułem zasłużony dla Powiatu Pabianickiego.

W piątek 8 listopada 2013 roku, podczas uroczystej 50. Sesji Rady Powiatu Pabianickiego, która odbyła się w Dworze Kapituły Krakowskiej w Pabianicach wręczono tytuł "Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego". Uhonorowano dwie instytucje, w tym Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim, Medal odebrała dyrektor Biblioteki Ewa Jabłońska. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz.

Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” został ustanowiony przez Radę Powiatu Pabianickiego w dniu 28 maja 2009 roku w celu uhonorowania i wyróżnienia mieszkańców powiatu, zakładów pracy, instytucji, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i fundacji. Tytuł nadaje się osobom fizycznym, prawnym, organizacjom pozarządowym oraz stowarzyszeniom gospodarczym, kulturalnym i innym podmiotom o zasięgu powiatowym i ponad powiatowym jako zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla Powiatu Pabianickiego, szczególnie w działalności gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

UTW 2.jpg UTW 2
UTW1.jpg UTW1