Rodzaj wydarzenia

literackie

Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1
2017-11-23
21.11.2017Salon Literacki „Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne” Moniki Piątkowskiej
Biblioteka Kraków

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków będzie autorka biografii Bolesława Prusa – „Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne”
Monika Piątkowska
.

Ma trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale przede wszystkim przemycone w jego twórczości. To z niej dowiedzieć się można o nim rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę.

Monika Piątkowska, łącząc temperament detektywa z wnikliwością psychologa, przeprowadza drobiazgowe śledztwo i tworzy pełnowymiarowy portret pisarza genialnego i nie docenianego przez współczesnych, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza. Prus, którego dzięki niej poznajemy, nie jest spiżową figurą na postumencie, lecz prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości.

Monika Piątkowska: pisarka, reporterka i felietonistka. Autorka powieści "Krakowska żałoba", zbioru opowiadań "Nikczemne historie", biografii reporterskiej " Życie przestępcze w II Rzec­zypo­spol­itej­" oraz wydanej wiosną tego roku biografii Bolesław Prusa. "Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne".

📚 Zachęcamy do lektury: Zapraszamy na kolejne spotkanie Salonu Literackiego Biblioteki Kraków "Pod Gruszką" w czwartek 23 listopada o godz. 18.00 w Sali Fontany przy ulicy Szczepańskiej 1.

Monika Piątkowska.

📚 Zachęcamy do lektury: krakowczyta.pl