Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
2017-12-1
27.11.2017W Górę Nilu – Od Kairu Do Asuanu
Nowy Targ MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na spotkanie z Markiem Doktorem zatytułowane W Górę Nilu – Od Kairu Do Asuanu.
Spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2017 r. (piątek) godz. 17:00 w MOK-u al. Tysiąclecia 37, sala 44, a towarzyszyć mu będzie pokaz multimedialny.
Prof. nadzw. dr hab. inż. Marek DOKTOR – jest kierownikiem Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki AGH w Krakowie oraz wykładowcą PPWSZ w Nowym Targu.
Brał udział w trzech kilk­umie­sięc­znyc­h wyprawach antarktycznych działających w obrębie Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego, organizowanych przez Polską Akademię Nauk, w tym jednej wyprawie polsko-argentyńskiej, działającej na wyspie Seymour na Morzu Weddella. Był też członkiem inte­rdys­cypl­inar­nej (archeologiczno – geologiczno-etnograficznej) polskiej wyprawy w Andy, działającej przez ponad pół roku w Peru w rejonie dorzecza Huaury oraz objazdowej ponad miesięcznej podróży po Peru. Kilkakrotnie przebywał w Argentynie, a także na Kubie, w Brazylii, Urugwaju, Senegalu, Wyspach Kanaryjskich, Algierii.
Zwiedził też wiele krajów europejskich m.in. Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Bułgarię, Chorwację, Rosję, Austrię, Włochy, Hiszpanię, Francję, Holandię.
Oprócz tego, że naukowcem i podróżnikiem, jest też redaktorem naczelnym czasopisma Geotourism/Geoturystyka.
Zapraszamy!

Egipt_plakat_800x600.jpg