20.11.201323.11. - Wieczór akordeonowy

23 listopada 2013 (sobota), godz. 16.00
Sala Konferencyjna MBP

Bez_nazwy.jpg

Akordeon – zaczarowany instrument. Niby nic wielkiego. Parę stroików, papierowy miech, plastikowe klawisze. Dlaczego wciąż wraca do łask? Nie chce odejść, stać się częścią historii. Gra w filmach, brzęczy z radia. Nie oddaje miejsca gitarom, syntezatorom i komputerom. Jaka żywotna siła w nim tkwi? Aby się tego dowiedzieć trzeba stanąć z nim twarzą w twarz. Poczuć wibracje, powiew powietrza z miecha, zagłębić się w jego magicznym dźwięku. Spojrzeć w twarz grającego, czasem małego dziecka, które ujarzmia tę machinę. Może wtedy odsłoni ona swe tajemnice?

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na Wieczór akordeonowy. Usłyszymy program przygotowany przez najmłodszych adeptów tej sztuki. Uczniowie w wieku 7- 10 lat oraz młodzież ze szkoły średniej poprowadzą nas poprzez wszystkie style muzyczne. Usłyszymy polskie pieśni i kolędy, ale także walce, tanga, utwory muzyki współczesnej.

Koncert przygotował i poprowadzi mgr Dariusz Kownacki – nauczyciel gry na akordeonie, wychowawca laureatów ogólnopolskich i międ­zyna­rodo­wych­ konkursów muzycznych.

Bez_nazwy.jpg Bez_nazwy