15.12.2017Wizyta norweskiego bibliotekarza

W dniu 07.12.2017r. filie Biblioteki Publicznej w Leśnej i w Twardorzeczce odwiedził niespodziewany gość z dalekiej północy- pan Peter - norweski bibliotekarz z Namsos, sprawiając nam tym miłą niespodziankę. Podczas wizyty rozmawialiśmy na temat nowości i bestsellerów na rynkach wydawniczych w Polsce i Norwegii. W bibliotece w Leśnej, wspólnie z czytelnikami obecnymi w placówce, przez kilkadziesiąt minut oglądaliśmy film o Norwegii przywieziony przez naszego gościa. Film pt. „Bergensbanen” pokazuje Norwegię i jej piękne krajobrazy położone między Oslo a Bergen z okna kabiny maszynisty pociągu.
Na pamiątkę spotkania nasz gość wpisał się do Kroniki Biblioteki w Leśnej oraz obiecał, że podczas swojej następnej wizyty w Polsce ponownie nas odwiedzi oraz postara spotkać się z młodzieżą z naszej gminy - przedstawi funkcjonowanie biblioteki w Norwegii, a także opowie jak wygląda czytelnictwo na dalekiej północy Norwegii, gdzie książki do czytelników dowożone są przez bibliobusy - mobilne autobusy wyposażone w książki i czasopisma.
wizyta_zdj_2.jpg
wizyta_1.jpg