Rodzaj wydarzenia

literackie

Sala Fontanty w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1, Kraków
2017-12-21
21.12.2017Salon Literacki. „Opowieść Wigilijna”.
Biblioteka Kraków

21 grudnia w Salonie Literackim Biblioteki Kraków będziemy gościć Krakusów z krwi i kości, dwóch braci, wspaniałych gawędziarzy, Andrzeja Kozioła i Michała Kozioła, którzy zabiorą nas w świat wspomnień i opowiedzą, jak to drzewiej wyglądały w Polsce Święta Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania ożyją dane Święta Bożego Narodzenia. Wrócą we wspomnieniach nie tylko niegdysiejsze obfite śniegi, a także zapach wanilii i płonących na drzewku świeczek, płomyki odbijające się w szklanych bańkach, ciepło kaflowego pieca, cichy trzask łamanego opłatka i daleka nuta kolędy. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich krakusów, krakauerów, a także i tych, którzy dopiero uczą się, jak żyć w Krakowie.

Andrzej Kozioł

Dziennikarz, pisarz, krakauerolog, wieloletni redaktor „Dziennika Polskiego”, autor dwudziestu książek w większości o Krakowie: o Rynku, ulicach, Plantach, knajpach.

Michał Kozioł

Regionalista, miłośnik Krakowa oraz Malopolski, a przede wszystkim Zwierzyńca i Półwsia Zwie­rzyn­ieck­iego­.

slider_grudzien.png

slider_grudzien.png slider_grudzien