27.12.2017SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W BIBLIOTECE

Tradycją stały się już spotkania ze św. Mikołajem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodźcu. W te wyjątkowe dni, na zaproszenie Wójt Gminy Grodziec Anny Andrzejewskiej, św. Mikołaj przybył do najmłodszych dzieci w asyście Śnieżynki z workiem pełnym prezentów.
Wizyta Mikołaja spotkała się z wielkim entuzjazmem. Wzbudził on nie lada radość nawet u tych, którzy w dniach 20-21 grudnia chociaż na moment odwiedzili bibliotekę. Do pozostania na dłużej zachęcała zaś nie tylko sama obecność naszego bohatera w towarzystwie śnieżynki, czy przygotowane przez niego prezenty, ale cała, iście bajkowa sceneria zaaranżowana specjalnie na to spotkanie przez współorganizatora wydarzenia – kierownik biblioteki Katarzynę Gromalę.
DSC03872.jpg
Świąteczny klimat zachęcał dzieci do rozmowy na temat zbliżających się świąt bożonarodzeniowych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Był to również doskonały moment do odczytania wcześniej napisanych listów do św. Mikołaja, które po raz kolejny potwierdziły tezę, że dziecięca wyobraźnia nie zna żadnych granic. Klocki LEGO, lalki Barbie, gry, komputery, tablety, maszyny rolnicze, piłki, koszulki, keyboardy – to tylko niektóre z pomysłów dzieci na prezent, który chciałyby znaleźć w tym roku pod choinką.
Mikołaj nie zapomniał także o przedszkolakach, które miały się z nim spotkać, ale nie dotarły z uwagi na bardzo złe warunki atmosferyczne. Z tego też powodu postanowił sam je odwiedzić.Zaskoczenie maluchów z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu na widok Mikołaja z wielkim worem prezentów było przeogromne. Mikołaj hojnie rozdawał prezenty, a na twarzach dzieci natychmiast pojawił się promienny uśmiech. Uwieńczeniem spotkania było wspólnie zrobione zdjęcie z tym wyjątkowo lubianym przez wszystkich świętym.
DSC03921.jpg
Głęboko wierzymy, że te gorące przeżycia zapadną na długo w pamięci dzieci oraz naszego bohatera, któremu dziękujemy za pamięć i przybycie i którego oczywiście zapraszamy za rok!

DSC03872.jpg DSC03872
jpg, 3.7 MiB, 3648x2056