15.01.2018„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w 2017” w grodzieckiej bibliotece

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zakończyła trwający od czerwca do listopada zakup nowości wydawniczych w 2017 roku. Coroczna dotacja ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliła naszej placówce wzbogacić się o nowe książki. W ramach przyznanych środków zakupiono 411 jednostek inwentarzowych (woluminów) na łączną kwotę 9234,00 zł. Księgozbiór Biblioteki powiększyły nowości z literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz wydawnictwa popu­larn­onau­kowe­.
Celem  Priorytetu 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w ich zbiorach, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kart­ogra­ficz­nych­ w zbiorach bibliotek publicznych.
nowości_072642.jpg

nowości_072642.jpg nowości_072642