Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4
25.01.2018„Japońska proza życia” – spotkanie podróżnicze z Bartoszem Jankosiem
Opole MBP

F4 Japonia.png

Japonia – kraj-paradoks, który potrafi pogodzić ogień i wodę. Kultura landrynkowego kiczu i szlachetnego piękna. Jedno z najp­iękn­iejs­zych­ i najd­ziwn­iejs­zych­ miejsc na ziemi.

Spotkanie z Bartoszem Jankosiem, opolskim nauczycielem języka japońskiego i znawcą kultury Japonii, będzie okazją do przekonania się, jak bardzo od naszej różni się ta dalekowschodnia cywilizacja i jak wygląda codzienność Japończyków. Dowiecie się, jak to egzotyczne z polskiego punktu widzenia społeczeństwo godzi najwyższy stopień rozwoju tech­nolo­gicz­nego­ z autentycznym przywiązaniem do tradycji. Czy japońscy seniorzy chodzą do klubów seniora? Czy nowocześni tokijczycy nadal zakładają kimona i podziwiają widoki w blasku zimowego księżyca? Życie „typowego Japończyka” – na co dzień i od święta – oczami entuzjasty. Tylko w bibliotecznej „Czwórce”!

F4 Japonia.png F4 Japonia
png, 1.7 MiB, 1024x724