Rodzaj wydarzenia

literackie

Biblioteka Kraków. Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1.
2018-2-1
31.01.2018„Modlitwa wieczorna” – premiera filmu o Leszku Elektorowiczu
Biblioteka Kraków

1 lutego 2018 r. zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na wieczór autorski Leszka Elektorowicza połączony z premierą filmu dokumentalnego „Modlitwa wieczorna. Leszek Elektorowicz”. Spotkanie poprowadzi prof. Maciej Urbanowski, a wiersze zaprezentuje Piotr Piecha.

Leszek Elektorowicz

Poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Współzałożyciel i członek redakcji miesięcznika „Pismo”. Publikował m.in. w „Twórczości”, „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym”, „W drodze”. Prowadził wykłady na uniwersytetach w USA. Jest członkiem Kapituły Medalu „Niezłomnym w słowie”. Autor powieści, tomów poezji, opowiadań i esejów, min. „Gwiazdy drwiące”, „Kontury”, „Jeden znak”, „Rejterada”, „Nienawiść”. Najnowszy tom jego wierszy nosi tytuł „Rąbek Królestwa”.

Film „Modlitwa wieczorna. Leszek Elektorowicz”:

– scenariusz i realizacja filmu: Tomasz Kamiński
– producent: Biblioteka Kraków we współpracy z TVP3 Kraków