Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie
Kościuszki 9
97-400 Bełchatów
2018-2-1
01.02.2018Zaproszenie
Bełchatów MiPBP

Malowanie światłem to wyśmienita zabawa, która może nie tylko przynieść wiele radości, ale także wyjątkowo interesujące rezultaty.
Prezentowane na wystawie prace powstałe podczas twórczych warsztatów fotograficznych, to efekt nauki i zabawy studentów Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Bełchatowie.
Recepta na wykonanie fotografii z pięknymi figurami malowanymi światłem jest bardzo prosta. Potrzeba jednak sporo doświadczenia i wiedzy, aby uzyskać zadawalające efekty.
Wcielając się w rolę wykładowców, Piotr Kurzydlak oraz Ryszard Jurczyk pokazali studentom w jaki sposób te efekty można uzyskać.
Długi czas naświetlania w aparacie oraz użycie sztucznego światła do naświetlenia zdjęć dają efekty przypominające bardziej abstrakcyjne grafiki niż fotografie, ale jest to znakomita twórcza zabawa rozwijająca wyobraźnię oraz dająca możliwość sfotografowania czegoś
w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj.

plakat wystawa luty.jpg

plakat wystawa luty.jpg plakat wystawa luty
jpg, 1.1 MiB, 2572x3638