Rodzaj wydarzenia

literackie

Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1
2018-2-15
13.02.2018Salon Literacki. Jak patrzeć, żeby zobaczyć? – wieczór autorski Moniki Mostowik
Biblioteka Kraków

15 lutego 2018 r. zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na wieczór autorski Moniki Mostowik. Spotkanie poprowadzi prof. Cezary Zalewski.

Monika Mostowik, od zawsze związana z Krakowem, autorka zbiorów opowiadań: „Taka ładna”, „Akrobatki”, „Histeryjki o May”, powieści „Wyrzuty” oraz dwóch tomów poetyckich: „Weź mnie w garść”, „Jeszcze mnie nie ma wcale”. Felietonistka „Zadry”. W roku 2016 na podstawie jej scenariusza powstał film „Urodziny”, a rok wcześniej „Zguba”. Kolekcjonerka i fotografka lalek bjd (ball jointed dolls). Wspó­łorg­aniz­ator­ka trzech wystaw lalek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Mieszka i pracuje w Krakowie, w wolnych chwilach tańczy flamenco.

Wstęp wolny.