06.03.2018BIOBLIOTEKA PARTNEREM W REALIZACJI ZADANIA „Mogilno – moja Ojczyzna – 620. rocznica nadania praw miejskich i 100. rocznica odzyskania niepodległości Mogilna”

Mogileńskie Towarzystwo Kultury przystąpiło do realizacji zadania „Mogilno – moja Ojczyzna – 620. rocznica nadania praw miejskich i 100. rocznica odzyskania niepodległości Mogilna”

Mogileńskie Towarzystwo Kultury wzięło udział w ogłoszonym przez Burmistrza Mogilna otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego i otrzymało dofinansowanie wysokości 1500 złotych na realizację zadania w zakresie kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Mogileńskie towarzystwa kultury realizuje zadanie „Mogilno – moja Ojczyzna” – 620 rocznica nadania praw miejskich i 100 rocznica odzyskania niepodległości Mogilna.

Partnerem w realizacji zadania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie, w jego organizację włączy się także nieodpłatnie Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu.

W ramach zadania zostaną ogłoszone konkursy: plastyczny Mogilno moje miasto dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych, wiedzy o najdawniejszej historii Mogilna dla klas V-VIII szkół podstawowych i konkurs Na straży pamięci dla uczniów szkół pona­dpod­staw­owyc­h, na najciekawszy udokumentowany biogram osoby zasłużonej dla ziemi mogileńskiej.

Zadanie obejmie: wykłady poświęcone historii miasta; okolicznościowe wystawy pokonkursowe i towarzyszące wykładom oraz, adresowane do młodzieży, spotkania w bibliotece prezentujące zbiory regionalne i zasady ich gromadzenia.

Efektem realizacji zadania będą między innymi okolicznościowe pocztówki prezentujące Mogilno oczami dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz upowszechnienie, propagowanie i popularyzowanie wiedzy historycznej, zwłaszcza regionalnej, na tle wydarzeń kształtujących dzieje całego kraju. Celem zadania jest także zgromadzenie materiałów biograficznych, uhonorowanie ważnych dla historii Polski i regionu rocznic 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego 620. rocznicy nadania praw miejskich Mogilnu.
Zadanie będzie realizowane od 1.03.2018r. do 10.11.2018r. całkowity koszt wyniesie 3000 złotych.