06.03.2018Turniej warcabowy !

Podczas ferii w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec, w ramach kolejnej już edycji „Warcaboferii” odbył się II Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Grodziec. W ramach podjętego działania odbyły się trzy spotkania (12, 14, 16 lutego 2018 r. ), w czasie których dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec doskonaliły swoje umiejętności gry w warcaby.
Turniej odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Cisza panująca w książnicy wiedzy pozwoliła graczom na skupienie i pełne zaangażowanie w walce o zwycięstwo.
Ostatecznie, po rozegraniu 21 pojedynków w systemie „każdy z każdym”, najlepszym warcabistą okazał się Dominik Biernat ze SP w Grodźcu. Wygrał on 17 meczy i zdobył łącznie 35 punktów, uzyskując dzięki temu tytuł Mistrza rozgrywek. Drugie miejsce z dorobkiem 34 punktów zajęła Jagoda Kucharczyk ze SP w Grodźcu. Po zaciętej walce przysłowiowym „rzutem na taśmę” podium wywalczyła Nikola Dziarmaga ze SP w Grodźcu, która wyprzedziła w końcowej klasyfikacji swojego kolegę ze szkoły – Jakuba Goździka.
Na uczestników zawodów czekały medale, dyplomy i wyróżnienia, które wręczyła Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska w asyście kierownika Biblioteki. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy Turnieju – bo jak przekonują jego organizatorzy – nie o sam wynik tu chodziło, ale przede wszystkim o to, by zachęcić dzieci do wyjścia z domu i wzięcia udziału w czymś pożytecznym a dziś przez wielu zapomnianym.