Rodzaj wydarzenia

literackie

Lokalizacja

pin Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” Biblioteki Kraków Ul. Szczepańska 1 Kraków
2018-3-14
08.03.2018Leszek A. Moczulski - prezentacja książek
Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach zapraszają na prezentację książek: Leszek Aleksander Moczulski - „Lśnienia” oraz „Odwitania z Poetą. Leszek Aleksander Moczulski”.

Prowadzenie: Krzysztof Czyżewski, Zbigniew Fałtynowicz, Bronisław Maj. Wiersze czyta Jakub Kosiniak.

Leszek Aleksander Moczulski (1938-2017) urodził się w Suwałkach, rodzinnym mieście Marii Konopnickiej i Andrzeja Wajdy. W Krakowie podjął studia na polonistyce, włączył się aktywnie w życie twórcze, literackie i teatralne, naszego miasta. Jego wiersze rozśpiewali w całej Polsce bracia Andrzej i Jacek Zielińscy z zespołem Skaldowie, a po jego teksty sięgali też Andrzej Zaucha z zespołem Dżamble, Marek Grechuta z zespołem Anawa, Zbigniew Wodecki, Czesław Niemen.

📚 krakowczyta.pl

Wstęp wolny.