Rodzaj wydarzenia

2018-3-15
13.03.2018Salon Literacki. Wieczór autorski Gai Grzegorzewskiej
Biblioteka Kraków

15 marca 2018 gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków będzie Gaja Grzegorzewska. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Maćkowski.

Gaja Grzegorzewska to Krakuska z urodzenia, filmoznawczyni z wykształcenia, pisarka z zawodu. Jedna z najciekawszych polskich autorek, felietonistka „Polityki”. Zasłynęła świetnymi powieściami kryminalnymi, które przyniosły jej Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Kamienna noc to książka, którą mógłby zekranizować Quentin Tarantino; jej fragmenty mogłaby wyśpiewać Amy Winehouse, ale napisać mogła ją jedynie Gaja Grzegorzewska. Żonglując popowymi motywami, grając konwencją literatury gatunkowej oraz igrając ze znaną jej czytelnikom tematyką tabu, Gaja wyrasta na być może najciekawszą reprezentantkę tzw. literatury środka. Wnikliwa obserwatorka, kąśliwa komentatorka, odważna konstruktorka mostu pomiędzy literaturą gatunkową a literaturą głównego nurtu. Czytelnicza jazda bez trzymanki.
Źródło – Wydawnictwo Literackie

wydarzenie_fb_grzegorzewska.jpg