29.03.2018Wiosenno-wielkanocne warsztaty w bibliotece

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 22.03.2018 r. Biblioteka Publiczna w Grodźcu zaprosiła uczniów klasy drugiej z miejscowej szkoły podstawowej wraz z opiekunką Danutą Kusiak na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Celem warsztatów ręko­dzie­lnic­zych­ było zainteresowanie dzieci kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzanie wiedzy na ten temat oraz kultywowanie tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, dzięki czemu są one elementem żywej tradycji i kultury ludowej, a nie tylko pamiątką przeszłości.
Nawiązując do pięknej tradycji wielkanocnej, dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywały bibułowe kwiaty i szereg pięknych ozdób, którymi można przyozdobić wielkanocne palmy. Pomysłów im nie brakowało, a pomocą służyły zaproszone przez kierownika biblioteki panie z Klubu Seniorów – Irena Sadowska i Bożena Szymczak.
Efektem ich pracy i niezwykłego talentu były palmy wielkanocne zdobione na różne sposoby. Dodatkowo pani Bożenka pokazała dzieciom jak wykonać na szydełku wielkanocną kurkę.
DSC04239.jpg
Wspaniałe i niecodzienne ozdoby wielkanocne utrzymane w ekologicznej stylistyce każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą. Z pewnością będą stanowić one urokliwy wystrój domów w okresie wielkanocnym.

DSC04239.jpg DSC04239
jpg, 3.9 MiB, 3648x2056