29.03.2018"Krioterapia. To warto wiedzieć" - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą.

23 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Kołby – autora książki pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć”, który przybył do Grodźca na zaproszenie kierownika biblioteki Katarzyny Gromali
zdjęcie nr 1.jpg
Znany i ceniony w środowisku specjalista do spraw rekreacji ruchowej przekazał zebranym praktyczne informacje na temat zdrowia oraz przedstawił szczegółowo zagadnienia kluczowe dla utrzymania właściwej kondycji psychofizycznej organizmu.
Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie problematyki leczenia niską temperaturą, zwłaszcza pacjentów w średnim i starszym wieku, którzy panicznie boją się chłodu, a na słowo „zimno” dostają „gęsiej skórki”. Przy okazji poruszono także kilka innych, ważnych kwestii, związanych m.in. z: przy­swaj­alno­ścią­ witamin i minerałów, leczeniem bezsenności, zimnych stóp, dłoni, wrzodów żołądka, dwunastnicy, przyczynami i skutkami braku kolagenu w stawach, powstawania osteoporozy, przygnębienia i wypalenia organizmu.
Te i inne przydatne informacje stanowiące swoistą receptę na dobre samopoczucie i utrzymanie właściwej kondycji organizmu były treścią prezentowanej książki, która jest dostępna w naszej bibliotece. W swojej książce autor zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia nabytego podczas prowadzenia gabinetu krioterapii. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja, zadawano wiele pytań, na które autor wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie niezwykle interesującego spotkania można było nabyć książkę z dedykacją.
zdjęcie nr 3.jpg

zdjęcie nr 1.jpg zdjęcie nr 1