Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
2018-4-13
04.04.2018„To co w duszy gra” Barbary Nowakowskiej
Chełm ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Nowakowskiej oraz monokoncert pieśni łemkowskich „To co w duszy gra”, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40).
Barbara Nowakowska, mieszkanka Czułczyc Małych w Gminie Sawin, twórczyni ludowa, jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie oraz kierownikiem artystycznym zespołu ludowego Jarzębina. Jako solistka bierze udział w licznych przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W jej repertuarze znajdują się pieśni religijne, patriotyczne, wojskowe i ludowe, ale szczególne miejsce zajmują pieśni ukraińskie i łemkowskie, stanowiące część tradycji Powiatu Chełmskiego. Obok pieśni ludowych Barbara Nowakowska pasjonuje się także tworzeniem stroików i dekoracji świątecznych oraz malarstwem. Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarskich, co roku bierze udział w Jarmarkach m.in. w Holi, Pawłowie, Chełmie.
Do obejrzenia obrazów i wysłuchania pieśni łemkowskich w wykonaniu Barbary Nowakowskiej zapraszamy 13 kwietnia br. o godz. 17.00 do Biblioteki przy ul. Partyzantów 40. Wstęp wolny.
Nowakowska.jpg

Nowakowska.jpg Nowakowska