Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
06.04.2018Spotkanie z pisarką Bożeną Gorską
Chełm PANS

zaproszenie.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską, które odbędzie się w dn. 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 54. Pani Bożena Gorska pisze o Kresach, jej najnowsza publikacja "Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie", opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu. Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia "Krzemieńczanin", traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu, ogłoszona książką października 2008 roku i uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej. W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik "Sny młodzieńcze, sny lunatyczne", zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego.

Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”. Przez kilka lat nauczała języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.Od 1983 roku pisze także wiersze. Jej tomik Bywam ukazał się w roku 2016 w Bibliotece „Galerii”.Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą niezwykle interesującą osobą. Po spotkaniu będzie możliwość zaopatrzenia się w najnowszą książkę autorki opatrzoną jej autografem.

zaproszenie.jpg zaproszenie