
Na spotkaniu omawialiśmy książkę pt.”Gdzie diabeł nie może… dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali”. Klubowicze bardzo lubią czytać książki podróżnicze, do tej pory jak mówili, skupiali się prawie wyłącznie na książkach Martyny Wojciechowskiej, Beaty Pawlikowskiej czy Elżbiety Dzikowskiej najpopularniejszych podróżniczek wśród kobiet. Klubowicze stwierdzili, że z przyjemnością przeczytali książkę Pauliny i Justyny i są pełne podziwu dla takich osób, które z determinacją dążą do spełnienia swoich marzeń, jak było w przypadku Pauliny i Justyny. Opisały barwnie w swojej książce zachowania ludzi Dalekiego Wschodu. Opis dotyczy jacy są Chińczycy, Japończycy, Wietnamczycy czy Hindusi. Paulina i Justyna przez 361 dni były w podróży po krajach Dalekiego Wschodu i swoje obserwacje i przeżycia opisały w tej książce. Ogólnie książka, jak stwierdzili klubowicze, jest ciekawa, warta uwagi, zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć. Mankamentem tej książki jest jednak to, że autorki w jednym zdaniu piszą w pierwszej osobie, a następnym w trzeciej- zupełnie jakby była z nimi jeszcze jedna osoba. Cenną uwagą klubowiczów jest to, że autorki niczego nie ubarwiają, podają prawdziwe opisy czyli w niektórych miejscach, do których docierają: bród, smród i robale.
Książka jest nie tylko opisem podróży, ale również zapisem wrażeń i przemyśleń. Klubowicze stwierdzili, że książka zawiera również przydatne wskazówki dla przyszłych podróżników. Można się zorientować, gdzie ,jak załatwić wizy, jak zarezerwować pokoje w hotelach czy schroniskach, gdzie jadać i jakie można napotkać trudności w danym kraju, który się zwiedza. Teksty w książce pełne są różnych anegdot, historii trochę strasznych a momentami groźnych co dodaje smaczku książce oprócz lekkiego tekstu dużo jest też kolorowych fotografii co też ubarwia książkę. Naszemu klubowi stuknęły 3 latka, dlatego był tort urodzinowy i wspomnienia.
Następne spotkanie DKK odbędzie się dniu 30.12.2013r. Omawiać będziemy książkę Diane Durcet pt.”Kobiety dyktatorów: prawdziwe historie”.
Oprac. Helena Białek - moderator DKK przy Filii nr 5