Rodzaj wydarzenia

2018-4-19
18.04.2018Spacer śladami krakowskich Żydów
Biblioteka Kraków

W ramach akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2018, organizowanej z okazji 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, zapraszamy na spacer śladami krakowskich Żydów po żydowskiej części krakowskiego Kazimierza. Uczestnicy zobaczą tablicę pamiątkową H. Hochmana na pl. Wolnica, podwórko typowo żydowskiej kamienicy przy ul. Józefa, odwiedzą Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa, a także obejrzą budynek rytualnej ubojni na pl. Nowym, zwiedzą ul. Szeroką, a następnie cmentarz przy ul Miodowej, gdzie złożą kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary Holokaustu.

Spacer poprowadzi Dominika Stęclik – bibliotekarz i przewodnik miejski po Krakowie.

Spacer rozpocznie się przed wejściem do Muzeum Etnograficznego przy placu Wolnica 1.

zonkile.jpg

zonkile.jpg zonkile