18.04.2018Chwała powstańcom

Wystawa ukazuje upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego, jakie w przestrzeni publicznej powstały w latach 2008-2017.

Chwała Powstańcom: dokumentacyjne fotografie Pawła Andersa – Galeria WBPiCAK, Poznań, ul. Prusa 3. Wystawa czynna w godzinach pracy Biblioteki do końca maja 2018 r.

zaproszenie.jpg

Paweł Anders (ur. w 1948 r.) jest krajoznawcą i regionalistą, związanym z PTTK. Zajmuje się opracowywaniem przewodników i informatorów turystycznych, przygotowuje treść krajoznawczą do map i planów miast. Napisał też szereg artykułów na temat Wielkopolski, recenzji, opiniii dokumentacji szlaków turystycznych. Rozdziały jego autorstwa znalazły się w czterech monografiach historycznych miast wielkopolskich. Współpracował z praktycznie wszystkimi wydawnictwami publikującymi opracowania krajoznawcze o regionie. Szczególne miejsce w jego dorobku zajmuje tematyka powstania wielkopolskiego czego owocem jest m.in. książka zawierająca opisy miejsc pamięci z nim związanych. Za popularyzowanie zagadnień tego okresu uhonorowano go statuetką "Dobosza Powstania Wielkopolskiego". Od 1991 r. jest sekretarzem redakcji kwartalnika „Kronika Wielkopolski“. Działa w Wielkopolskim Klubie Publicystów Krajoznawczych, którego był wspó­łzał­ożyc­iele­m.

zaproszenie.jpg zaproszenie
jpg, 497 KiB, 1920x899