27.04.2018Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 23 kwietnia 2018 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie była wspó­łorg­aniz­ator­em konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pn. „Nowe przestrzenie czytania...” Konferencja miała miejsce w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Wzięli w niej udział nauczyciele bibliotekarze bibliotek pedagogicznych i szkolnych, bibliotekarze z biblioteki publicznej oraz uczniowie. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów na temat: Polaków wybijających się na niepodległość, roli literatury w kształtowaniu tożsamości jednostki oraz życia i twórczości Zbigniewa Herberta. W części warsztatowej konferencji nauczyciele mogli zapoznać się z metodą WEBQUEST oraz poznać Leszczyńską Bibliotekę Cyfrową, która tworzona jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych i poznania książki Ewy Rosolskiej „Pułapki czasu”.Konferencja cieszyła się dużym zain­tere­sowa­niem­ zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. W czasie przerwy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia wystawy tematycznie związanej ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

collage11.jpg collage11
collage12.jpg collage12