Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
30.04.2018Premiera spotu kampanii (Do)wolność czytania
Opole MBP

Kampania.jpg

Kampania społeczno-edukacyjna „(Do)wolność czytania” to inicjatywa bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu.

Hasło tegorocznego 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 było impulsem do powstania kampanii o tym samym tytule.
Ideą kampanii jest zachęcanie do czytania, dzielenia się książkami oraz korzystania z innych form czytelnictwa. Opolskie środowisko ludzi kultury, sztuki, sportu, mieszkańcy Opola oraz bibliotekarze zachęcają społeczeństwo do częstszego sięgania po książkę w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do odwiedzania biblioteki. „(Do)wolności czytania” to także rozwój umysłowy, kulturalny, daje nieograniczone możliwości.

Głównym punktem kampanii jest spot filmowy, który zrealizowano we wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. W nagraniu wystąpili między innymi: Igor Przebindowski, Krystyna Słodczyk, Dominika Gorgosz, Agnieszka Zientarska, Karolina Gorzkowska, Anna Dydzik, Piotr Jurkowski, Magdalena Warakomska, Sandra Murzicz, Gajana Galstjan, Kazimierz Mazur, Łukasz Szuba, Malwina Ratajczak, Sabina Golanowska.

8 maja 2018 / godz. 12:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4