Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu
pl. K. Mańki 10
42-700 Lubliniec
05.05.2018 II OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.
Lubliniec MPBP

25 kwietnia Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zaprosiła do sali wielofunkcyjnej Muzeum Pro Memoria uczniów klasy 5 z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW oraz klasy 5c ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Inicjatorem akcji czytelniczej jest Wydawnictwo Akapit Press.
Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Joanna Brzezina powitaniem wszystkich, którzy z nami wspólnie włączyli się do głośnego czytania znanej i lubianej przez wielu serii książek o perypetiach rodziny Borejków. Następnie p. Magda zaprezentowała bardzo ciekawą prezentację multimedialną poświęconą Małgorzacie Musierowicz i jej książką.
Kolejnym i najbardziej atrakcyjnym punktem imprezy było głośne czytanie fragmentów książek „Kłamczuchy„ przez gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 (obecnie Szkoła Podstawowa Nr 4) z klasy 2: Anie Gordzielik, Mateusza Kasyk, Igora Kasperczyka, Czarka Dąbka, oraz „Szóstej klepki” przez uczniów z klasy 7 Szkoły Podstawowej Nr 2: Oliwii Lech, Ismeny Kompałka, Uli Rudzińskiej, Oliwiera Tyfla. Młodzi lektorzy przekonali się, że czytanie przed publicznością jest wyzywaniem. Mimo to dobrze czuli się w tej roli i można było usłyszeć świetną interpretację tekstów, przez co losy Anieli Kowalik i Celestyny Żak stały wszystkim uczestnikom bliższe.
Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania naszym lektorom i ich nauczycielom p. Adrianie Wręczyckiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz p. Barbarze Koloch i p. Katarzynie Mika ze Szkoły Podstawowej Nr 4 za przygotowanie uczniów do głośnego czytania.