09.05.2018Konkurs plastyczny "Mogilno - moje miasto" zakończony

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie można oglądać wystawę prac plastycznych uczestników konkursu „Mogilno moje miasto", który w 620. rocznicę nadania praw miejskich i 100. rocznicę odzyskania niepodległości Mogilna zorganizowało Mogileńskie Towarzystwo Kultury w ramach zadania „Mogilno - moja Ojczyzna”.

Na konkurs wpłynęło 125 prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z naszej gminy oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szerzawach. Komisja konkursowa w składzie: Sylwia Stręk, Joanna Caspari-Filipiak, Cezary Halagiera postanowiła przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.

Klasy I – III:

Weronika Haręcka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Padniewie;

Nikodem Owczarzak ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Strzelcach;

Oliwia Strzelińska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Padniewie;

Klasy IV – VIII:

Weronika Bednarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie;

Krystian Łapuk z Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach;

Zofia Siwa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie;

Daria Słowińska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gębicach;

Zofia Anna Szarzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie.

Nagrodzone prace zostały umieszczone na okol­iczn­ości­owyc­h pocztówkach wydanych z okazji 620. rocznicy nadania praw miejskich Mogilnu.

POCZTÓWKI.jpg

Komisja przyznała wyróżnienia dla:
Daniela Dąbrowskiego ucznia Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach;
Damiana Słomczyńskiego ucznia Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach;
Amelii Leśnej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie;
Julii Stachowiak uczennicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Padniewie;

Laureaci zostaną zaproszeni i otrzymają nagrody podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Mogilna zwołanej z okazji 620. rocznicy nadania praw miejskich Mogilnu 17 maja 2018 r.

POCZTÓWKI.jpg POCZTÓWKI