10.10.2012Mobilna edukacja w XXI wieku

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych wraz z serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz czasopismo EduFakty - Uczę Nowocześnie

serdecznie zapraszają

bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli różnych przedmiotów (w tym informatyków), dyrektorów szkół i bibliotek oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe

na konferencję Mobilna edukacja w XXI wieku, która odbędzie się 12 października 2012 r. o godz. 11.00
w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (ul. Górecka 1).

Konferencja poświęcona będzie roli technologii mobilnej w edukacji, prezentacji ciekawych rozwiązań zastosowania technologii (między innymi w realizacji projektów edukacyjnych) oraz organizacji i redagowaniu treści w witrynach internetowych szkół i bibliotek. Uczestnicy konferencji dowiedzą się między innymi z jakimi zmianami tech­nolo­gicz­nymi­ w edukacji zmierzymy się w najbliższym czasie i jak się do nich przygotować; jak efektywnie wykorzystywać urządzenia mobilne w szkole i w bibliotece; zobaczą praktyczne zastosowanie technologii i urządzeń oferowanych przez partnerów projektu (wizualizery, tablety, aparaty fotograficzne, usługi w chmurze), a także przekonają się jak zabójczo skuteczne mogą być właściwie zredagowane treści prezentowane na domowych stronach WWW.
Wykłady i prezentacje przedstawi Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca, wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych z edukacją.
Patronat nad cyklem konferencji objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się pod adresem: odn.poznan.pl do 10 października 2012 r.
Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

10.00 – 11.00 Rejestracja uczestników
11.00 – 12.30 Mobilna edukacja w XXI wieku