14.05.2018Dzień Strażaka w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej

W poniedziałek, 7 maja 2018 roku, bibliotekę odwiedzili uczniowie klas „O” Szkoły Podstawowej w Nowej Białej oraz grupa starszaków z Przedszkola „Magiczna Kraina”. Wyjątkową atmosferę wizyty zapewnili wspaniali goście: strażacy ochotnicy z miejscowej OSP. Dzieci po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o pracy strażaków zadawały pytania, m. in.: jak się zachować podczas pożaru, pod jaki numer zadzwonić i jakie podać informacje. Następnie mieliśmy możliwość wykonania telefonu pod numer 998 i porozmawiania z dyspozytorem, który przekazał uczestnikom wiele cennych wskazówek. Największy zachwyt wzbudziła prezentacja wozu strażackiego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wracały do szkoły zadowolone. Kilkoro zadeklarowało chęć podjęcia w przyszłości pracy w funkcji strażaka.

N. Biała.jpg N. Biała