16.05.2018Chełmianie mają szansę pobić rekord Guinnessa!

Chełmska Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Czytam, bo lubię” w ramach programu MKiDN – Partnerstwo dla książki.
Zgodnie z założeniami projektu ChBP zgłosi się do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. We wrześniu biblioteka zorganizuje spotkanie miłośników książek na zielonym terenie przed budynkiem głównym i zgodnie z procedurą przystąpi wraz z chełmianami do bicia rekordu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz przeczytanych książek, którego intencją jest uwolnienie z domowych półek przeczytanych już książki i wymiana na inne oraz spotkanie autorskie z dla dzieci i młodzieży.
Po zakończeniu kampanii przygotowana zostanie wystawa fotograficzna pn. „Chełmianie biją Rekord Guinnessa” oraz film z przeprowadzonej akcji. Mamy nadzieję, że rekord, który obecnie wynosi 3071 osób, zostanie pobity, a chełmianie zapiszą się w Księdze Guinnessa.