17.05.2018XII GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „Czy znasz te książki ?”

W dniu 16.05.2018 r. odbył się XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.
Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Gronków, Nowa Biała, Harklowa, Pyzówka, Dursztyn, Ludźmierz, Klikuszowa, Ostrowsko, Waksmund.
Komisja w składzie:
Emilia Nagórka -Łakomik i Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat – instruktor powiatowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Elżbieta Radecka – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapszach Niżnych
Komisja przesłuchała 24 uczestników ze szkół podstawowych.
Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek
1. Burnett F. – „Mały lord”,
2. Żukrowski W. – „Porwanie w Tiutiurlistanie”
3. Landau I. – „Jeden Michał sto kłopotów”
Oceniana była odpowiedź na trzy pytania oraz krótkie przedstawienie najciekawszej sceny z wybranej książki i rekwizyty.
Komisja przyznała:
I miejsce – Michał Kaczmarczyk (Dursztyn)
Aneta Łętowska (Dursztyn)
II miejsce – Amelia Patla (Ludźmierz)
III miejsce – Aleksandra Kurek (Waksmund)
WYRÓŻNIENIA:
Alicja Szeliga (Pyzówka)
Kinga Waniczek (Dursztyn)
Jan Jachymiak (Ludźmierz)
Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)
Konkurs 2018.jpg

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.
Laureatom gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Konkurs 2018.jpg Konkurs 2018
konkurs 4.jpg konkurs 4